Багато продавців квартир не можуть прийняти факт зниження вартості житла і встановлюють ціни вище ринкових. Такі об’єкти не цікаві для покупців.

При формуванні ціни об’єкта необхідно завжди враховувати вищевказані фактори, є також обмеження часу продажу (наскільки терміново потрібно власнику продати нерухомість).

1. Перш ніж сформувати ціну, необхідно проаналізувати ринок і дізнатися, за яку суму продаються аналогічні квартири.

2. Для цього потрібно сходити з ріелтором на кілька переглядів до «конкурентів», поторгуватися і ретельно проаналізувати сильні і слабкі сторони квартир, а також готовність власника до торгу.

Припустимо, квартиру аналогічну вашій виставили на продаж в сусідньому будинку за $20 000. При особистому перегляді ви запропонували продавцеві $15 000 і він прийняв вашу пропозицію. З цього можна зробити логічний висновок, що ваше очікування виручити з угоди $20 000 не ринкове.

3. Критично оцініть свою квартиру з позиції покупця.

Важливо чесно відповісти на питання — чому повинні придбати саме вашу квартиру, які її переваги (ціна, ремонт, розташування в будинку, ремонт в під’їзді, нові ліфти або комунікації, утеплення квартири). Отримана інформація може відрізнятися від ваших очікувань, але щоб бути конкурентоспроможним на ринку, необхідно слідувати його правилам.

Для вашої зручності АН «Крок» розробила детальну таблицю за допомогою якої ви зможете зробити оцінку своєї квартири, а також порівняти з аналогічними квартирами, виставленими на продаж.

Характеристика-опис:

 1. Якість ремонту
 2. Якість меблів
 3. Підлогове покриття
 4. Столярка
 5. Стан вхідних дверей
 6. Стан кухні
 7. Стан санвузла
 8. Стан електрики
 9. Стан комунікацій (наявність выдимого ремонту пошкоджень водопровідних труб)
 10. Наявність лічильників води, газу
 11. Наявність кондиціонерів та автономного опалення
 12. Наявність бойлера або газової колонки
 13. Якість вікон
 14. Стан балкона
 15. Утеплення та енергозбереження
 16. Шумоізоляція (можна перевірити у вечірній час — хороша чутливість крику дітей, працюючого телевізора або музичного центру у сусідів)
 17. Поверх
 18. Розміщення квартири на поверсі
 19. Стан підїзду
 20. Робота і стан ліфта
 21. Стан парадного
 22. 22. Підвал
 23. 23. Хто сусіди
 24. 24. Готовність до торгу
 25. 25. Візуальний зовнішній стан будинку
 26. Наявність слідів свіжого ремонту комунікацій біля будинку
 27. Додаткові моменти
 28. Найбільш вигідним для продавця буде укладення договору на ексклюзивний продаж квартири з перевіреним агентством.

Не варто бігати по багатьом агентствам з пропозицією продати вашу квартиру, адже база даних одна для всіх фахівців з нерухомості.

Якщо по одному оголошенню працює багато ріелторів, то на практиці не працює ніхто, адже агент, який не зацікавлений оплатою, буде займатися таким об’єктом остільки-поскільки.

Не вигідна для продавця і конкуренція — агенти без зобов’язань можуть виставляти продаж однієї і тієї ж квартири за різними цінами. Природно, що споживач буде звертати увагу на оголошення, ціна якого нижче, ніж у інших. В обов’язки ріелтора на договорі входить «моніторити» такі оголошення з вимогою прибрати з реклами неправдиву інформацію, тим самим зберігаючи  з вами в тандемі  обумовлену вартість.

Зниження ціни відбувається тому, що агенти без договорів починають грати «наввипередки», і в результаті покупець купує квартиру у того, у кого дешевше. А продавець, як правило, рано чи пізно погоджується із запропонованою сумою. Причому на ринку зазвичай поступається саме продавець, а не посередник зі своїх комісійних

Звичайно, можна продати квартиру і самостійно , але компетентний агент, зробить за вас всю порівняльну роботу і надасть готовий звіт з планом продажу вашої нерухомості. Він зверне увагу покупців саме на сильні сторони вашої квартири, допоможе нівелювати торг. Візьме на себе всі телефонні переговори, буде підстроювати перегляди квартири під зручний для вас час, а також проведе грамотну рекламну компанію, організує збір документів та супровід угоди. Тільки працюючи на договірних умовах, агент з нерухомості бере на себе тимчасові зобов’язання щодо продажу вашої квартири. В іншому випадку, ви зіткнетеся з некомпетентними і малограмотними маклерами, яких на нинішньому ринку беззаконня 90%.

Джерело: domik.ua