Аби зробити свою квартиру максимально комфортною, багато власників розглядають можливість перепланування. Головною перепоною на шляху до здійснення перепланування є необхідність отримати дозвіл на проведення таких робіт і узаконити зміни.

У 2015 році Верховна рада України прийняла закон, який дозволяє перепланування квартир без отримання дозволів. Така норма прописана в законі України №191—VIII від 12.02.2015 р. «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» і стосується робіт, які проводяться без втручання в несучі конструкції та інженерні мережі.

Якщо власник хоче об’єднати кілька квартир на поверсі, зробити дверний отвір в несучій стіні, поєднати кухню з кімнатою або кімнату з лоджією, встановити кухню-нішу, то такі роботи вимагають наявності дозвільної документації. А по завершенню ремонту об’єкт необхідно офіційно ввести в експлуатацію.

Як отримати дозвіл на перепланування квартири

Для того, щоб отримати дозвільні документи на проведення будівельних робіт по переплануванню квартири, необхідно подати відповідну заяву в Дозвільний центр за місцем знаходження квартири, в якій буде проводиться перепланування. Заява або декларація подається у двох примірниках.

Також необхідно надати наступні документи:

  • копію паспорта;
  • документи, що підтверджують право власності на квартиру;
  • копії правовстановлюючих документів, засвідчених нотаріально;
  • якщо квартира перебуває у спільній власності, необхідно надати правовстановлюючі документи всіх співвласників;
  • проект перепланування (документ подається у двох примірниках);
  • оригінал техпаспорта квартири, який був виготовлений не раніше одного року до перепланування;
  • дозвіл центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини виконавчого органу міськради, якщо квартира знаходиться в будинку, який визнано об’єктом культурної спадщини.

Як ввести в експлуатацію квартири після перепланування

Для того, щоб ввести квартиру в експлуатацію, необхідно подати заяву «Про закінчення ремонтних робіт і очікуванні комісії» в дозвільний орган. Комісія повинна прийняти квартиру в експлуатацію протягом 7 днів після отримання заяви.

Якщо виконані роботи відповідають проекту, то комісія видає висновок про відповідність проекту.

Дозвільний центр також повинен зробити відмітку про прийняття квартири в експлуатацію і поставити відповідний запис у журналі приймання квартири в експлуатацію.

Джерело: domik.ua